Nie spóźniaj się z zapłatą!

Późne zapłacenie rachunków może być dzisiaj bardziej kosztowne niż kiedykolwiek. Dzięki mało znanej klauzuli w wielu umowach dotyczących kart kredytowych jedna płatność za opóźnienie dla dowolnego rachunku, może automatycznie spowodować, że Twoja stopa procentowa wzrośnie do 24 procent lub więcej na niektórych kartach kredytowych. Trzeba regularnie płacić nawet rachunki za media, bo inaczej wszystkie karty kredytowe z uniwersalną klauzulą dmyślną mogą szybko kosztować dużo więcej. Twoja miesięczna stopa procentowa tych kart może wzrosnąć ponad dwukrotnie, co znacznie utrudnia spłacenie długu.

Po prostu nie możesz sobie pozwolić, aby spóźnić się z spłaceniem jakichkolwiek płatności z jakiegokolwiek powodu. Najłatwiejszym i najbardziej wygodnym sposobem na zapłacenie rachunków na czas jest fakturowanie online. Wiele banków oferuje bankowość internetową z bezpłatną lub niską stawką opłat za rachunki online. Dzięki płatności online możesz przelać środki bezpośrednio z oszczędności lub sprawdzić konto i wysyłać płatności do rachunku elektronicznego.

Dopóki wysyłasz płatność co najmniej 3-5 dni przed jej terminem, nie powinna być za późno. Zwykle transakcje elektroniczne zajmują 3-5 dni, aby trafić na konto. Możliwe jest również automatyczne przeniesienie określonej kwoty środków do określonego banku. Po skonfigurowaniu automatycznego transferu nie musisz nic więcej robić - fundusze będą przenosić się w tym samym czasie co miesiąc. Jeśli płacenie rachunków online nie jest tą interesującą cię opcją, może być konieczne skorzystanie z tradycyjnej metody płacenia rachunków poprzez wysłanie czeku lub przelewu. Jeśli wysyłasz płatności za pośrednictwem poczty, upewnij się, że wysłałeś płatność co najmniej 10 dni przed jej terminem. To pozwoli zaoszczędzić dużo czasu na przybycie tam, gdzie jest to należne i przejść przez przetwarzanie.

Jeśli czekasz do ostatniej sekundy, aby dokonać płatności i nie możesz zagwarantować, że dotrze na czas, niektórzy płatnicy pozwolą Ci jednorazowo zapłacić za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Firmy zajmujące się kartami kredytowymi często pobierają stałą opłatę za tę usługę, co zniechęca wielu osób do płacenia rachunków bezpośrednio przed terminem wymagalności.

Cokolwiek robisz, nie pozwól, aby Twoje płatności były za późno. Jeśli firma z kartą kredytową stwierdzi, że płatność jest należna do godziny 12. 22 dnia każdego miesiąca Twoja płatność nie powinna tam dotrzeć nawet o minutę późno. Nie oczekuj od nich łaski, ponieważ większość wierzycieli tylko czeka na takie opóźnienie.

Back to top