Nie spóźniaj się z zapłatą!

Późne zapłacenie rachunków może być dzisiaj bardziej kosztowne niż kiedykolwiek. Dzięki mało znanej klauzuli w wielu umowach dotyczących kart kredytowych jedna płatność za opóźnienie dla dowolnego rachunku, może automatycznie spowodować, że Twoja stopa procentowa wzrośnie do 24 procent lub więcej na niektórych kartach kredytowych. Trzeba regularnie płacić nawet rachunki za media, bo inaczej wszystkie karty kredytowe z uniwersalną klauzulą dmyślną mogą szybko kosztować dużo więcej. Twoja miesięczna stopa procentowa tych kart może wzrosnąć ponad dwukrotnie, co znacznie utrudnia spłacenie długu.

Po prostu nie możesz sobie pozwolić, aby spóźnić się z spłaceniem jakichkolwiek płatności z jakiegokolwiek powodu. Najłatwiejszym i najbardziej wygodnym sposobem na zapłacenie rachunków na czas jest fakturowanie online. Wiele banków oferuje bankowość internetową z bezpłatną lub niską stawką opłat za rachunki online. Dzięki płatności online możesz przelać środki bezpośrednio z oszczędności lub sprawdzić konto i wysyłać płatności do rachunku elektronicznego.

Dopóki wysyłasz płatność co najmniej 3-5 dni przed jej terminem, nie powinna być za późno. Zwykle transakcje elektroniczne zajmują 3-5 dni, aby trafić na konto. Możliwe jest również automatyczne przeniesienie określonej kwoty środków do określonego banku. Po skonfigurowaniu automatycznego transferu nie musisz nic więcej robić - fundusze będą przenosić się w tym samym czasie co miesiąc. Jeśli płacenie rachunków online nie jest tą interesującą cię opcją, może być konieczne skorzystanie z tradycyjnej metody płacenia rachunków poprzez wysłanie czeku lub przelewu. Jeśli wysyłasz płatności za pośrednictwem poczty, upewnij się, że wysłałeś płatność co najmniej 10 dni przed jej terminem. To pozwoli zaoszczędzić dużo czasu na przybycie tam, gdzie jest to należne i przejść przez przetwarzanie.

Jeśli czekasz do ostatniej sekundy, aby dokonać płatności i nie możesz zagwarantować, że dotrze na czas, niektórzy płatnicy pozwolą Ci jednorazowo zapłacić za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Firmy zajmujące się kartami kredytowymi często pobierają stałą opłatę za tę usługę, co zniechęca wielu osób do płacenia rachunków bezpośrednio przed terminem wymagalności.

Cokolwiek robisz, nie pozwól, aby Twoje płatności były za późno. Jeśli firma z kartą kredytową stwierdzi, że płatność jest należna do godziny 12. 22 dnia każdego miesiąca Twoja płatność nie powinna tam dotrzeć nawet o minutę późno. Nie oczekuj od nich łaski, ponieważ większość wierzycieli tylko czeka na takie opóźnienie.

Back to top

Formalności przy kredytach gotówkowych

Niektóre reklamy pożyczek gotówkowych wprowadzają kredytobiorców w błąd. Chodzi szczególnie o kredyty gotówkowe bez zaświadczeń, wyłącznie na dowód. Oczywiście uproszczona procedura wypłaty dodatkowych środków się zdarza, ale nie jest taka prosta, jak może się wydawać po lekturze materiałów promocyjnych instytucji finansowych. Jakie zatem faktyczne formalności warto mieć na uwadze podczas podpisywania umowy kredytowej? Oto praktyczne podsumowanie.

Uproszczone formy oceny kredytobiorcy, czy możliwe?

Banki detaliczne, a także cały sektor pozabankowy jest właściwie zdominowany konkretnymi przepisami prawnymi, bez których udzielenie pożyczki gotówkowej, czy kredytu długoterminowego jest w praktyce niemożliwe. Wysokie standardy oceny kredytobiorcy ochraniają praktycznie całą gospodarkę. Wystarczy wspomnieć o bankructwach dużych bankach w Stanach Zjednoczonych w ramach ostatniego kryzysu finansowego, aby zrozumieć, że nadzór nad udzielaniem zobowiązań jest konieczny dla stabilności praktycznie całej strefy makroekonomicznej. To jednak bardziej zaawansowane zagadnienie. Podstawa do oceny kredytobiorcy przy aktualnych standardach prawnych to złożenie oświadczenia o dochodach (zarobkach). Wskazane oświadczenie uwzględnia nazwę pracodawcy (wiarygodność pracodawcy wpływa na punktację), a także samą wysokość dochodów miesięcznych. Banki detaliczne akceptują standardowo umowy o pracę (na czas nieokreślony, umowy limitowane), umowy o dzieło i zlecenie. Po złożeniu oświadczenia o dochodach doradca kredytowy odpowiada za potwierdzenie informacji. Firmy pożyczkowe chętnie przyjmują szczegółowe wyciągi z rachunku osobistego na okres mniej więcej trzech miesięcy. Dzięki temu można bez problemu udzielić chwilówki. Zdolność kredytową monitoruje się też na podstawie formularza PIT za ostatni rok, co jest często pewnym ograniczeniem, np. po uzyskaniu awansu, czy w innych szczególnych sytuacjach.

Uproszczenie przy udzielaniu kredytów gotówkowych kosztuje

Jeżeli chodzi o kredyty bez zaświadczeń i wszystkie uproszczone formy udzielania pożyczek gotówkowych kredytobiorca musi przygotować się na znacznie wyższe koszty, które wynikają z przechodzenia ryzyka. Obsługa takiego klienta, który chce pozyskać pieniądze bardzo szybko, bez zaświadczeń jest po prostu mocno niepewna. Umowne kredyty bez zaświadczeń otrzymasz na stosunkowo niskie kwoty. To mniej więcej kilka tysięcy złotych. Przy dobrej zdolności kredytowej kilkanaście tysięcy złotych. Limity szczególnie nakładają firmy pożyczkowe. Z drugiej strony współpraca z instytucjami pozabankowymi jest opłacalna, jeżeli często korzystasz z drobnych chwilówek. Limit po spłacie jednej pożyczki gotówkowej zostaje bowiem powiększony. Dochodzą do tego preferencyjne warunki współpracy, czy dodatkowe promocje dedykowane lojalnym klientom. Niektóre firmy pożyczkowe specjalizują się w obsłudze niewielkich kwot pożyczek gotówkowych, co pozwala na praktycznie automatyczną akceptację wniosku, nawet bez potwierdzania danych od pracodawcy.

Czasami lepiej poczekać i dokładnie przeanalizować zdolność kredytową

Kredyt bez zaświadczeń to raczej nazwa umowna dla pożyczek udzielanych na uproszczonych procedurach weryfikacji kredytobiorcy, co faktycznie zdarza się coraz rzadziej i kosztuje często krocie. Jeżeli możesz poczekać na pieniądze to lepiej zapewnić sobie współpracę z instytucją, która dokładnie weryfikuje zdolność kredytową. To pociągnie za sobą nieco niższe koszty i da pewność, że podpisujesz racjonalną umowę. Co myślisz o kredytach bez zaświadczeń i czy zdarza ci się z nich korzystać?

Back to top

Bankowy arbitraż konsumencki – da się z tego czerpać zysk?

Czy naprawdę możliwe jest zarobienie pieniędzy za nich, tak jak śpiewali to Dire Straits w utworze z 1985 roku? Ludzie, którzy korzystają z arbitrażu kart kredytowych, mówią “tak”. Ale czy jest to dobry sposób na pokonanie firm obsługujących karty kredytowe w ich własnej grze, czy tylko ryzykowny sposób na zgromadzenie wysokiego zadłużenia?

Co to jest arbitraż kart kredytowych?

Arbitraż to proces równoczesnego kupowania pojazdu inwestycyjnego po niższych kosztach i sprzedaży go po wyższej cenie, przy jednoczesnym czerpaniu korzyści z różnicy cen. Arbitraż kart kredytowych polega na pożyczaniu pieniędzy od firm obsługujących karty kredytowe, a następnie inwestowaniu tych pieniędzy w instrument oferujący wyższą stopę procentową niż to, za którą płacisz.

Oto, jak to działa: otrzymujesz ofertę od firmy obsługującej karty kredytowe za pośrednictwem poczty obiecującej zero procent lub niskie oprocentowanie w celu przeniesienia salda z istniejącej karty. Wypełniasz papierkową robotę i wyszukujesz jeden z wcześniej wydrukowanych czeków, które firma wysyła z ofertą płatną. Możesz też wypełnić aplikację przez Internet i wyznaczyć miejsce płatności.

Następnie, odrabiasz zadanie domowe, aby znaleźć konto oszczędnościowe o wysokiej wydajności. Stamtąd inwestujesz pieniądze, dokonując co najmniej minimalne płatności co miesiąc i gdy wygasa początkowy okres - wycofaj pieniądze, zapłać należność na karcie i zachowaj różnicę jako zysk.

Ryzyko związane z arbitrażem kart kredytowych

To łatwy sposób na zarabianie pieniędzy, prawda? W rzeczywistości nie jest to takie proste i może cię kosztować więcej, niż możesz sobie na to pozwolić.

Zwolennicy arbitrażu kart kredytowych wskazują na to, że zerowy procent, czyli niska stopa procentowa, umożliwia konsumentom uzyskanie kapitału po żadnych lub niskich kosztach. A jeśli kredytobiorca spłaca całą kwotę na czas, może wykazać, że jest w stanie zarządzać i spłacać dług, co z kolei może potencjalnie zwiększyć jego zdolność kredytową. Jednak jest kilka kluczowych zagrożeń związanych z korzystaniem z karty kredytowej w celu sfinansowania inwestycji – dlatego ludzie, którzy tradycyjnie dobrze sobie radzą z arbitrażem, to profesjonaliści zajmujący się inwestycjami, sprawdź korzystne oferty na portalu 17bankow.com.

Back to top

Omówienie zalet kredytów konsolidacyjnych

Wśród kredytobiorców dominuje przekonanie, aby restrukturyzować zadłużenie dopiero w krytycznych warunkach. Nie jest to zbyt dobre rozwiązanie, ponieważ realnie wprowadza gospodarstwo domowe do spirali zadłużenia, z której jedynym wyjściem okazuje się ogłoszenie upadłości konsumenckiej, czy wręcz pełna wyprzedaż majątku trwałego. Lepiej zawczasu wykorzystać potencjał kredytów konsolidacyjnych. To jedna z najprostszych technik walki z negatywnym zadłużeniem wyróżniająca się wieloma interesującymi zaletami, o których porozmawiamy na łamach poniższego artykułu.

Jakie korzyści daje konsolidacja zadłużenia?
Najważniejsza zaleta konsolidacji kredytów gotówkowych to naturalnie znaczące zmniejszenie miesięcznej raty, co pozwala wyprostować płynność gospodarstwa domowego. Optymalizacja raty jest naprawdę duża i chociaż kredyt konsolidacyjny jest długoterminowy to zazwyczaj nie przeszkadza w zaspokajaniu zwyczajowych potrzeb domowników. Poza tym nie jest powiedziane, że nie możesz dokonywać nadpłaty w kredytach konsolidacyjnych. To popularna praktyka, aby przywrócić idealną zdolność kredytową. W konsolidacji dochodzi ponadto do zrównoważenia oprocentowania, a w okresie niskich stóp procentowych to niezwykle korzystna perspektywa. Najlepiej przechodzić konsolidację przy niskich stopach procentowych i starać się przywrócić idealną płynność zanim polityka monetarna się nie zmieni. Często kredyt konsolidacyjny ratuje budżety domowe po nieudanych inwestycjach i stanowi alternatywę dla upadłości konsumenckiej. Wiele raportów wykazało, że konsolidacja wpływa pozytywnie na motywację dłużników, przywraca wyraźnie komfort psychiczny i umożliwia naprawdę ekonomiczną gospodarstwa domowego. To bardzo ciekawy skutek uboczny scalenia wielu zobowiązań w jedno.

Minimum formalności ze strony kredytobiorcy
Kredytobiorca nie musi samodzielnie negocjować warunków wyjścia z innych umów kredytowych. Przy konsolidacji powyższe załatwia się praktycznie automatycznie. To doradca w banku detalicznym, bądź firmie pożyczkowej odpowiada za takie zadanie. Wystarczy, że dbasz o pozytywną zdolność kredytową, a bez problemu przejdziesz prostą restrukturyzację.

Ocena zalet kredytów konsolidacyjnych
Na pewno kredyt konsolidacyjny to specyficzna forma restrukturyzacji zadłużenia i nie pasuje w każdym gospodarstwie domowym. Im więcej pożyczek gotówkowych lub innych zobowiązań posiadasz, tym większa szansa na uzyskanie maksymalnego potencjału konsolidacji zadłużenia. Jakie zalety konsolidacji kredytów doceniasz najbardziej i z jakiego powodu?

Back to top

Kredyt samochodowy- Santander Consumer Bank.

Oferta kredytu samochodowego w Santander Consumer Banku.

Sprawdzimy ofertę kredytu samochodowego w Santander Consumer Banku. Będzie to kredyt na samochód o wartości 75 000 złotych z okresem kredytowania wynoszącym 60 miesięcy. Oprocentowanie nominalne w skali roku w przypadku tego kredytu nie jest bardzo wysokie i wynosi 2,99%. Prowizja za udzielenie zobowiązania jest 0,00%. Bank całkowicie z niej rezygnuje co ma znaczenie, bo jak wiadomo prowizja jest dodatkowym kosztem jaki trzeba ponieść od kredytu. Dostępna kwota kredytu w ramach tej oferty to przedział od 10 tysięcy złotych do 300 tysięcy złotych, co daje możliwość kupna naprawdę wypasionego samochodu, jeśli nas na niego oczywiście stać. Dostępny okres spłaty wynosi tutaj od 1 miesiąca do maksymalnie 96 miesięcy. Dla naszej kwoty kredytu samochodowego na 75 tysięcy złotych, z rozłożeniem go na 60 rat, RRSO będzie wynosiło 3,03% w skali roku. Każda rata miesięczna będzie po 1 347 złotych. Łącznie trzeba będzie spłacić kredyt w wysokości 80 840 złotych. Daje nam to sumę spłaconych odsetek w wysokości 5 840 złotych. Jest to zobowiązanie jakie nie generuje bardzo wysokich kosztów i wielu osobom przypadnie do gustu. Oferta jest godna uwagi i warto ją sprawdzić.

Warunki kredytowania w Santander Consumet Banku.

Santander Consumer Bank, oferuje osobom chcącym kupić samochód kredyt samochodowy na bardzo dobrych warunkach. Zaletą jest bardzo długi okres kredytowania, dzięki czemu zobowiązanie można rozłożyć na taką ilość rat, jaką jesteśmy w stanie spłacić. Można dostosować wysokość rat do swoich możliwości finansowych. Zaletą oferty jest również brak konieczności wnoszenia wkładu własnego, aby móc otrzymać zobowiązanie. Samochód może być kredytowany nie tylko na terenie kraju, ale również za granicą. Najniższe oprocentowanie kredytu samochodowego w tym banku jest naprawdę małe, co wyróżnia tą ofertę na tle innych. Raty miesięczne można bardzo swobodnie ustalić. Można również zdecydować się na raty balonowe. Możemy również płacić raty kredytu co miesiąc, a ostatnią ratę zobowiązania wybrać jako ratę balonową. Jest to bardzo dobra propozycja dla tych klientów, którzy chcą zindywidualizować w większym stopniu swoje zobowiązanie kredytowe.

Back to top