Wielkość kredyt samochodowego a nasze możliwości.

Kiedy stoisz przed zakupem auta na własne potrzeby zastanawiasz się zapewne jak wysoka kwota w twoim przypadku mogą by wchodzić w grę. Niewątpliwie, że podoba ci się jakiś samochód, ale cena wydaje się zbyt wysoka. W takich okolicznościach ważne jest by kierować się zimną kalkulacja a nie jedynie naszymi emocjami. Banki przewidują różnego rodzaju potrzeby, dlatego kwota jaką możemy uzyskać w ramach kredytu samochodowego jest ustalona w widełkach od kilku tysięcy po nawet kilkaset. Daje to nam jako kredytobiorcom ogromne możliwości, ponieważ każdy z nas posiada odmienną sytuacje finansową a i tak jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Wysokość kwoty kredytu samochodowego.

Ustalenie kwoty maksymalnej w przypadku kredytu samochodowego jest szacunkowe i tak naprawdę nie ma górnej granicy. To jaką sumę możemy uzyskać wnioskując o zadłużenie w Banku zależy od naszej zdolności kredytowej. Zatem patrząc praktycznie na kwestie zakupu auta nowego lub pochodzącego z rynku wtórnego powinniśmy zadać sobie proste pytanie na jakie auto tak naprawdę nas stać. Czy będziemy w stanie miesięcznie pokryć koszty raty i tym samym nie nadszarpnąć naszego budżetu. To bardzo ważne, ponieważ spłata kredytu nie będzie trwała rok czy dwa, ale kilka lat.

Istotną role w uzyskaniu kredytu samochodowego będzie również odgrywać forma zabezpieczenia. Bank ustali w jakiej formie zabezpieczyć dany kredyt tak by zarówno Bank jak i klient mógł z tego rozwiązania w pełni korzystać. To na co możemy liczyć to na zainteresowanie ze strony Banku każdym klientem, który jest wstanie zagwarantować swoimi dochodami i majątkiem pokrycie kosztów zakupu auta. Stąd też wiele banków stara się dostosować oferty i modularnie kształtować zakup pojazdu. Wiec nawet kiedy kwota znacząco wykracza poza ustalone pierwotnie widełki bank jest w stanie wszystko zaakceptować i zapiąć inwestycje.

Gdzie szukać najtańszych kredytów samochodowych?
Kiedy zaczynamy poszukiwania oferty bierzemy pod uwagę wiele czynników, ale chyba najczęściej nasze emocje studzi cena pojazdu. Kiedy mamy już na oku wybrana ofertę warto dobrze przypatrzeć się Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania RRSO, bo to właśnie ten parametr będzie decydujący, jeżeli chodzi o poniesione koszty. Cena początkowa w ofercie może na pierwszy rzut oka być zachęcająca, ale po głębszym zbadaniu kosztów może okazać się nie do końca stosowna. Warto zatem wcześniej zorientować się co wchodzi w koszt, czyli z czego będzie składał się nasz kredyt. Może chodzić o prowizję od oddzielonego zobowiązania, konieczność uruchomienia dodatkowego ubezpieczenia pojazdu a nawet koszt wynikający z samego rozpatrzenia wniosku. Tych czynników może być naprawdę sporo, dlatego nie warto kierować się jedynie cena początkową a raczej postawić na filtrowanie treści ofert korzystając z narzędzi do kalkulacji kredytowych dostępnych online.

Back to top