Czy w konsolidacji występują preferencyjne warunki?

Rada Polityki Pieniężnej podjęła decyzję o kolejnym obniżeniu stóp procentowych, co daje już praktycznie zerową wartość. To ważna informacja dla kredytobiorców pragnących zrestrukturyzować możliwie najtaniej zadłużenie. W kredytach konsolidacyjnych występuje kilka ciekawych, preferencyjnych warunków, o których warto podyskutować.

Zero prowizji dla konsolidacji kredytów gotówkowych

Kredyt konsolidacyjny o gotówkowym charakterze wymaga najczęściej przedstawienia zaświadczenia o zatrudnieniu (wysokość, informacje o pracodawcy) i dotyczy wyłącznie niewielkich zobowiązań, uregulowania limitów na rachunku osobistym, karty kredytowej, czasami chwilówki, w zależności od regulaminu banku. W najlepszych ofertach kredytów konsolidacyjnych nie zetkniesz się z żadną prowizją, a jedynie oprocentowaniem ograniczonym widełkami ustawowymi.

Praktycznie żadnych dodatkowych obowiązków ze strony kredytobiorcy

Nie musisz martwić się, że przy kredycie konsolidacyjnym doradca kredytowy poprosi cię o założenie rachunku osobistego, o przyprowadzenie poręczyciela, czy wyznaczenie zgody współmałżonka. W kredycie konsolidacyjnym taka presja nie występuje, co ułatwia zadłużenie w krytycznych warunkach. W aktualnych warunkach funkcjonowania gospodarki banki nie zawsze zgadzają się na negocjowanie oprocentowania, ale narzucają już konkretne, stałe widełki, z czym warto się najczęściej zgodzić ze względu na i tak absurdalnie niskie stopy procentowe.

Opłacalna terminowość spłaty kredytu konsolidacyjnego

Niektóre banki decydują się na uruchomienie preferencyjnych warunków spłaty dla kredytu konsolidacyjnego, głównie gotówkowego przy utrzymaniu terminowej spłaty rat. Jeżeli dotrzymasz idealnych warunków spłaty bank jest w stanie zrezygnować z części lub całości odsetek w ostatnim roku regulowania zobowiązania. Oczywiście podobna promocja może mieć nieco inne szczegóły, ale widać tutaj wyraźnie ideę budowania zaufania.

Wyraźnie widoczne preferencje przy zaciąganiu kredytu konsolidacyjnego

Polityka monetarna, brak prowizji w kredytach gotówkowych, wymagane tylko zaświadczenie o zarobkach, bezproblemowa opcja wcześniejszej spłaty i interesujące promocje, preferencyjne warunki spłaty zobowiązania zachęcają do restrukturyzacji zadłużenia. Kredyt konsolidacyjny przy niskich stopach procentowych okazuje się bardzo tani i po prostu wygodny dla większości nadmiernie zadłużonych. Dodatkowo pamiętaj, że umowę podpiszesz maksymalnie na 120 miesięcznych rat, czyli na 10 lat. Konsolidacja to zatem długoterminowe zobowiązanie.

Back to top